Jaká je vhodná motorizace pro Ford Mondeo?

Už se Vám někdy stalo, že jste přišli do autobazaru a museli si auto odhrabat sami? 😄 Mně ano a konkrétně v Německu. Ale to až na konci článku.
Jaký je podle Vás nejlepší motor do Mondea?😯🥇
U nafty je klasický 2.0 TDCi sázka na jistotu, ale musí to být dobře zajetý kus👍. 2.2 TDCi je taky fajn, i když své mouchy má😏jak silnější tak slabší verze, ale co když jezdíte kratší trasy a je pro Vás lepší benzín?
Já už mám ze zkušenosti nějakou dobu jasno.
✅Pojďme se na motory podívat podrobněji. 1.6 81 a 92 kw jsou co se týče spolehlivosti fajn, ale jízdní dynamika nic moc.
✅O něco silnější benzínový agregát 2.0 107kw je na tom s výkonem o trošku lépe, ale pořád je to takový nemastný, neslaný.
✅Ale co říkáte na motor 2.5T- motor Volvo? Konkrétně takové auto jsme dnes koupil s velmi sympatickými klienty ve východních Čechách. Našlo se sice pár drobností, které je potřeba na autě ještě doladit, jako je např koroze podvozku, která je u předfaceliftu poměrně známá věc, nebo horší spojka. Na druhou stranu je motor v naprosto bezchybném technickém stavu a s autem umí parádně zacvičit s doprovodem příjemného sametového zvuku pětiválce. Pokud tedy někdy budu nucen si koupit Ford Mondeo, tak jedině 2.5T.
Jsou samozřejmě i další motorizace jako 1.8 TDCi, 2.3i nebo 1.6 a 2.0 Eco boost, jedná se ale o motory které spíše nedoporučuji👎, alespoň ne u starších typů Fordu Mondeo.
Takže co z toho plyne? Mějte se rádi a dávejte pozor nejen na své zdraví, ale také na to, jaká auta kupujete.
Takovou třešničkou je, že se dnes příběh otočil, v Německu jsme jeden kousek nechali z důvodu prasklého zadního nosníku- po větší nehodě a nakonec koupili u nás v ČR 🇨🇿
Děkuji za Vaše přečtení, pozitivní ale i negativní reakce a samozřejmě za sdílení. Budu rád, když se stanete fanoušky mě stránky. 🙂👍
Matěj Horňák
Tel: 735046666
Email: info@vyberovaauta.cz