Hledáte opravdu prověřený vůz?

Prověřené ojeté auto je dnes už v inzerátech klišé. Jenže co vlastně tato informace od prodejce znamená pro kupující? A co by znamenat měla?

Dnes na českém trhu najdete spoustu autobazarů, které o svých autech uvádějí, že jsou prověřená. Co to ve skutečnosti znamená? Jednou z možností je fakt, že vůz prošel hodnocením Cebia. Ano, asi se dá hovořit o nějakém základním prověření historie vozidla, jenže co takové hodnocení vypovídá o skutečném stavu vozidla? Bohužel vůbec nic.

Často také autobazar v inzerci podává informaci, že jsou vozy prověřeny, protože mají vedenou servisní historii v autorizovaném servisu. Ale co když vůz původní majitel naboural a dal ho opravit svému kamarádovi do dílny? Tuto opravu v servisní knížce ani v záznamech značky nenajdete. Takže jaká je přidaná hodnota této informace? Opět velmi malá.

A co když autobazar napíše, že každý z prodávaných vozů prověřili jejich mechanici? O jakou kontrolu se jedná? Nejde o žádnou detailní kontrolu. Ve většině případů se vůz jen napojí na diagnostiku. Z vlastní dlouholeté zkušenosti vím, že diagnostika nemusí ukázat chybu, která je v počátcích, protože je stále ještě v toleranci. Autobazary nemají čas, aby každé z vozidel zkoumali, měřili lak, zvedali na heveru nebo dokonce dlouze projížděli. Je to pouze trik, který v očích kupujícího vzbuzuje pocit jistoty. Praxe je ale jiná, ostatně zákazníků stěžujících si na technický stav ojetých vozidel zakoupených v autobazarech je plný internet.

Díky tomuto neutěšenému stavu, kdy se prodejci ojetých vozidel snaží za každou cenu prodat auta v jakémkoli stavu neznalým zákazníkům, vznikla naše služba. Pokud chcete opravdu prověřená vozidla, o kterých se dozvíte vše, podívejte se na naši nabídku. Ano. Na námi prodávané vozy máme čas, řekneme vám o nich vše, ale hlavně – opravdu je prověřujeme. Naším cílem není zákazníka oblouznit povídačkami o předchozím majiteli – důchodci z Německa. Naším cílem je být transparentní a zákazníka si díky tomuto přístupu udržet i do budoucna. To je podle nás cesta, jak zvýšit důvěryhodnost v oblasti prodeje opravdu prověřených ojetých vozidel.

Matěj Horňák